BLOG

Plusy jadania poza domem

Jadanie poza domem posiada niewątpliwie wiele zalet. Często bywa tak, że nie zawsze mamy czas i ochotę by przyrządzać samodzielnie wszystkie posiłki. Nie każdy też lubi gotować tylko dla siebie i nie zawsze czuje się mistrzem w kuchni.

PRZYJĘCIE KOMUNIJNE W DOMU CZY W RESTAURACJI?

Przyjecie komunijne w restauracji

W naszym życiu pojawiają się momenty, które celebrujemy w sposób szczególny, są to wyjątkowe okazje, które chcemy spędzić w gronie rodziny i przyjaciół. Niewątpliwie należy do nich I Komunia Święta, która dla dziecka jest wielkim przeżyciem.

SKĄD SIĘ WZIĘŁY WALENTYNKI?

walentynki w Rukoli

Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Będziemy mieli szczególną okazje do zamanifestowania swoich uczuć względem najbliższych i ukochanych osób. Pomysłów „jak spędzić walentynki” jest niezmiernie wiele, zarówno dla zakochanych, singli a także i sceptyków tego święta.

DLACZEGO WARTO JEŚĆ W RESTAURACJI?

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest szybkie, nie zawsze jest czas na przyrządzanie wyszukanych i zdrowych posiłków. Powszechnie wiadomo, że dania gotowe do najzdrowszych nie należą, głównie za sprawą zawartych w nich konserwantów, wzmacniaczy smaku i innych dodatków.

JAKIE WINO DO JAKICH POTRAW?

jakie wino do jakich potraw

W Polsce zwyczaj podawania win do potraw nie jest jeszcze tak powszechny jak we Francji czy we Włoszech, ale coraz częściej spotykany. Wino jest doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju potraw. Wiele osób ma jednak wątpliwości – jak dobrać odpowiednie wino do potrawy?

URODZINY W RESTAURACJI

URODZINY W RESTAURACJI

Gdy nadchodzą nasze urodziny, głowę zaczyna zaprzątać ich organizacja. Urodziny to szczególna okazja do świętowania. W szczególności te okrągłe daty chcemy uczcić w sposób szczególny.

WYGLĄD POTRAW MA ZNACZENIE…

carving

Jedzenie i picie zaspokajają podstawowe potrzeby człowieka – ale nie tylko: stwarzają też sympatyczna okazję do spotkań towarzyskich. Towarzyszące spotkaniu potrawy powinny mieć wyjątkowa oprawę. Powiedzenie, że „je się również oczami” nie jest może zbyt błyskotliwe, ale prawdziwe.

TRADYCJA BARSZCZU WIGILIJNEGO

barszcz

Czerwony barszcz z uszkami, podobnie jak pierogi z kapustą i karp to nieodłączne elementy naszej tradycji, bez których trudno sobie wyobrazić wigilię. Ta świąteczna potrawa przygotowywana jest na postnym wywarze, z dodatkiem suszonych grzybów i buraczanego zakwasu.

SKĄD SIĘ WZIĄŁ SYLWESTER?

sylwester

Szybkim krokiem nadchodzi Sylwester. Już wkrótce wystrzelą korki szampana, wraz z nimi setki petard i fajerwerków a balowe sale zapełnią się po brzegi. Składanie sobie życzeń na nadchodzący Nowy Rok, żegnanie starego oraz huczna zabawa do białego rana stały się naszą tradycją. Warto przypomnieć dlaczego tak świętujemy noc 31 grudnia.

WIGILIA FIRMOWA W RESTAURACJI

wigilia firmowa w restauracji Rukola

Przed nami czarujący okres Świąt Bożego Narodzenia. To czas, w którym zacieśniają się kontakty nie tylko pomiędzy rodzinami ale również to czas, w którym warto zadbać o budowanie dobrych relacji ze współpracownikami. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na organizację firmowej Wigilii.