Przygotowanie przyjęcia to nie lada wyzwanie. Organizator ma bowiem na głowie mnóstwo obowiązków. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego menu. Na tym etapie pojawiają się różne wątpliwości, ponieważ serwowane danie muszą być nie tylko smaczne, ale także uniwersalne. Okazuje się jednak, że najbardziej problematyczne jest wybranie potrawy dla najmłodszych uczestników przyjęcia.

Uniwersalne menu dla dzieci, czyli przyjęcie w restauracji

Nie ulega wątpliwości, że maluchy bywają wybredne co do spożywanych posiłków. Wynika to z faktu, że najmłodsi niechętnie próbują nowych, wymyślnych smaków. Z tego względu najlepiej zdecydować się na proste, jak najbardziej uniwersalne menu. Warto postawić na dania, które są lekkie, a zarazem smaczne i pożywne. Oto nasze propozycje!

Małym uczestnikom wydarzenia na początek najlepiej podać rosół. To zupa, którą lubi niemal każde dziecko. Na drugie danie najlepiej sprawdzi się z kolei kurczak w dowolnej formie. Może to być przykładowo filet, polędwiczka czy skrzydełka bądź nóżki. Są to bardzo uniwersalne potrawy, a przede wszystkim znane przez najmłodszych. Warto, aby były wzbogacone frytkami i smaczną, prostą surówką, np. z marchewki.

Nie należy zapominać o drobnych przekąskach. Dotyczy to w szczególności przyjęć, które planowo mają trwać powyżej 2-3 godzin. Na stole, przy którym zasiądą dzieci, polecamy takie przekąski jak małe kanapeczki, ciasta i ciastka, babeczki, owoce, nadziewane warzywa i tym podobne. Ważne, aby były one lekkostrawne i nie zawierały zbyt dużej ilości cukru.

Jeżeli poszukujesz dobrej restauracji w Olsztynie, która zadba o wymagania kulinarne najmłodszych gości podczas Twojego przyjęcia, zapraszamy Cię do kontaktu. Mamy duże doświadczenie w organizacji rozmaitych imprez okolicznościowych, dzięki czemu doskonale wiemy, jakie smaki lubią dzieci. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.