W naszym życiu pojawiają się momenty, które celebrujemy w sposób szczególny, są to wyjątkowe okazje, które chcemy spędzić w gronie rodziny i przyjaciół. Niewątpliwie należy do nich I Komunia Święta, która dla dziecka jest wielkim przeżyciem. Emocje udzielają się zarówno tym najmłodszym jak i starszym. Tradycją tego święta jest to, że po Mszy Świętej do wspólnego posiłku zasiada najbliższa rodzina, rodzice chrzestni oraz przyjaciele rodziny. Pozostaje więc pytanie gdzie  zorganizować takie przyjęcie: w domu czy w lokalu?

Przyjęcie w domu

Zorganizowanie takiej imprezy w domu może się okazać nie lada przedsięwzięciem, nawet dla koś kto dysponuje dość odpowiednią kubaturą mieszkania. W końcu pomieścić kilkanaście a czasem nawet kilkadziesiąt osób w jednym pokoju może okazać się niemałym wyzwaniem, nie wspominając już o miejscu przy stole. Przygotowanie  uroczystości w domu wymaga również odpowiednio przemyślanych zakupów. Sporym problemem okazuje się przechowanie napojów i jedzenia, niewielka domowa lodówka może wszystkiego nie pomieścić.

Oszczędność to rzekomo główny argument przekonywujący  rodziców do organizacji przyjęcia komunijnego w domu. Czy aby jest tak w rzeczywistości? Możemy tu postawić wielki znak zapytania, pod którym kryją się koszty m.in. niewidoczne na pierwszy rzut oka np. zużyty prąd, gaz, benzyna, woda czy ewentualne wynajęcie zastawy.

Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę zakup dużej ilości produktów, swój czas poświęcony na przygotowanie potraw i deserów dla kilkunastu osób, a później zmywanie i sprzątanie po zakończonej imprezie, to może okazać się, że całość będzie kosztowała nas niewiele mniej niż wynajęcie restauracji. Możemy wesprzeć się cateringiem, ale wtedy koszty zdecydowanie wzrosną.

Przyjęcie w restauracji

Nadmiar tak wielu zajęć i obowiązków może być dla rodziców powodem dodatkowego stresu. Dlatego coraz więcej rodzin decyduje się na organizację takiej imprezy poza domem i skorzystanie z ofert restauracji. W tym przypadku organizacja komunii sprowadza się do rezerwacji terminu, wybrania menu i ustalenia ceny. Większość rzeczy, które musielibyśmy załatwić sami, przejmie za nas obsługa restauracji. Kiedy już nadejdzie ten dzień i wszyscy zjawią się na objedzie komunijnym, w restauracji na gości będzie czekać przyozdobiona sala wraz z zastawionym stołem z odpowiednią ilością zastawy, sztućców. Pyszne posiłki podawane przez kelnerów i znikające brudne talerze sprawiają, że rodzice mogą poświecić swój bezcenny czas na spędzanie tej chwili wraz z najbliższymi. Te okoliczności z pewnością zrównoważą poniesienie nieco większych wydatków na organizację  wydarzenia w lokalu a różnice wbrew utartym opiniom nie muszą być znaczące.

A więc podsumujmy zalety obu opcji

Zalety obiadu komunijnego w domu:

  • niższe koszty
  • dowolnie własne skomponowane menu
  • bardziej swobodna i rodzinna atmosfera

Zalety obiadu komunijnego w restauracji:

  • brak stresu związanego z gotowaniem, sprzątaniem, zakupami czy obsługą gości
  • oszczędność czasu
  • dokładniejsze zaplanowanie budżetu
  • możliwość zaproszenia większej ilości gości
  • możliwość wypoczynku i poświecenia czasu najbliższym podczas uroczystości
  • przyozdobiona sala

Podsumowanie

Przyjęcie komunijne w domu czy w restauracji – obydwie opcje jak widać maja swoje plusy i minusy. Aby dylemat ten nie spędzał nam snu z powiek warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Czy stawiamy na wygodę i swobodę, którą zwykle mamy w domach czy na komfort i  możliwość czynnego uczestniczenia w celebracji uroczystości wraz ze swoim dzieckiem i gośćmi.

Zorganizuj przyjęcie komunijne w Restauracji Rukola!  Restauracja  jest położona w malowniczej okolicy,  w bliskim sąsiedztwie rzeki i jezior. Przy lokalu znajduje się duży parking. W procesie przygotowywania posiłków używamy tylko naturalnych surowców i przypraw.

Organizujemy imprezy okolicznościowe dla ok. 100 os. Oferujemy trzy propozycje menu.

ZAPRASZAMY!