Każda uroczystość w życiu człowieka oznacza ważne wydarzenia bądź chwile. Takim okazjami są chrzciny, komunia, rodzinna uroczystość, wieczór panieński, przyjęcie weselne czy też stypa. Wszyscy uwielbiają zazwyczaj hucznie celebrować szczególne chwile. Dość istotna jest tu organizacja zaplanowanego wydarzenia. Nagle na naszej głowie pozostaje cały proces przygotowań, które pochłaniają mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się przyjęcia w lokalu. Dlaczego to rozwiązanie ma wiele korzyści i co zyskujemy decydując się na uroczystość w restauracji?

Oszczędność czasu

Jednym z głównych powodów dla których warto zdecydować się na organizację przyjęcia w lokalu to oszczędność czasu. Każda uroczystość czy inna impreza organizowana w domu wymaga starannego przygotowania. Składa się na to: wysprzątanie domu, przygotowanie dekoracji i to co zajmuje najwięcej czasu czyli przygotowanie posiłków. Przy większej ilości osób należy wziąć też pod uwagę, dostateczną ilość sztućców i talerzy. Dodatkowo dochodzi jeszcze problem z przechowaniem dużej ilości żywności i napojów nie wspominając już o sprzątaniu i zmywaniu po zakończonej uroczystości. Decydując się na formę przyjęcia w lokalu te czynniki znikają. Nie musimy zamartwiać się o cały proces organizacji a czas możemy poświęcić na inne sprawy.

Brak kłopotu z miejscem dla gości

Organizując przyjęcie w domu trzeba wziąć pod uwagę warunki lokalowe. Tu często powstaje problem. Większość osób skłania się ku imprezom w lokalu z powodu – wydawałoby się dość prozaicznego – braku miejsca w mieszkaniu. Prawdą jest, że wiele polskich mieszkań nie jest przystosowanych do organizacji przyjęcia na kilkanaście osób. Problem ten najczęściej dotyczy mieszkań w bloku lub małych domków jednorodzinnych. To dość krępujący moment, kiedy musimy zastanawiać się i wybierać kogo zaprosić z spośród rodziny i znajomych, by nie było problemu ze znalezieniem miejsca dla wszystkich. Kilkanaście krzeseł, jeden lub nawet dwa duże stoły to absolutna podstawa na przyjęcie w domu – na co dzień nie dysponujemy taką ilością mebli. W tej sytuacji często nie mamy wyjścia, jak tylko skorzystać z usług restauracyjnych. Decydując się na przyjęcie w lokalu unikamy niezręcznych wyborów wśród rodziny i znajomych oraz obawy o brak miejsca oraz „niesnaski” urażonych krewnych.

Wygoda i satysfakcja

Nie trzeba chyba zaznaczać, że wygodę każdy lubi. Stawiając na przyjęcie w restauracji z pewnością możemy na nią liczyć. I nie chodzi tu tylko o odciążenia odnośnie przygotowań ale również o cały proces organizacji uroczystości. Po pierwsze restauracje zapewniają kilka rodzai menu, które możemy dopasować do zapotrzebowań naszych i gości. Po drugie każda restauracja gwarantuje uprzejmą i profesjonalną obsługę kelnerską, która sprawuje nadzór nad przebiegiem całej uroczystości. My w tym czasie możemy poświęcić czas rodzinie, z którą zapewne dawno się nie widzieliśmy, bo zazwyczaj przyjeżdża z daleka.

Czy więc warto?

Podsumowując całkowity proces zorganizowania przyjęcia w domu trzeba przyznać, że jest to nie lada przedsięwzięcie. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty łącznie czyli zakupy, zużyty prąd, wodę, gaz i nasz bezcenny czas, wygląda na to, że zaplanowanie i organizacja uroczystości w domu to nie mały wydatek i ogrom poświęconego czasu.  Reasumując wspomniane czynniki powyżej, może okazać się, że przyjęcie w restauracji będzie kosztowało nas nie wiele więcej. Spotkanie z rodziną i znajomymi to ważny czas, który powinniśmy przeznaczyć na relacje i wspólne celebrowanie organizowanej uroczystości.

 

Restauracja Rukola organizuje imprezy okolicznościowe dla ok. 100 os.
– chrzciny, stypy, komunie, urodziny, spotkania firmowe, wieczory panieńskie, obiady weselne, imprezy szkolne i akademickie.
ZAPRASZAMY!