Gdy nadchodzą nasze urodziny, głowę zaczyna zaprzątać ich organizacja. Urodziny to szczególna okazja do świętowania. W szczególności te okrągłe daty chcemy uczcić w sposób szczególny. Na pierwszy plan nasuwa się pytanie: urodziny w domu czy w lokalu? Najczęściej chcemy je spędzić w szerszym gronie a nie zawsze warunki domowe na to pozwalają. Dlatego oraz częściej decydujemy się na te drugie rozwiązanie, a ponadto odciąża nas to z wielu obowiązków. Nie każdy przecież jest amatorem spędzania czasu w kuchni i nie każdy dysponuje potrzebnym do przygotowań czasem.

Organizowanie urodzin w restauracji zyskuje coraz bardziej na popularności. Dodatkowo nadaje to fasonu i smaku całej oprawie urodzin oraz jest świetną alternatywą dla tych wyprawianych w domu.

Gdy zapadnie już decyzja o urządzeniu imprezy poza domem, to głównym zmartwieniem solenizanta pozostaje wybór odpowiedniej restauracji. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę decydując się na takie rozwiązanie?

Menu

Fakt, że urodziny w restauracji zdejmują z nas duży ciężar obowiązków jest oczywisty, ale ważne jest jednak równie to, by ten dzień był dla nas wyjątkowy. Z pewnością zależy nam aby przebieg urodzin był perfekcyjny a zaproszeni goście czuli się wyjątkowo. Tu dużą rolę odgrywa wybór menu. Restauracje najczęściej oferują do wyboru kilka propozycji menu. Jeśli zależy nam na jakiejś potrawie, a nie ma jej w oferowanym menu, zapytajmy czy jest możliwość przygotowania takiej potrawy – to istotne w przypadku, gdy wśród zaproszonych gości znajdują się osoby o zróżnicowanych dietach. Na pewno chcielibyśmy, by każdy zaproszony czuł się komfortowo.

Wielkość lokalu

Często decydującym czynnikiem decyzji o urodzinach w konkretnym lokalu jest właśnie sprawa pomieszczenia wszystkich gości. Dlatego w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na powierzchnię lokalu. W domu nie wszyscy dysponujemy wystarczającą ilością krzeseł, dużym stołem, czy nawet wystarczającą ilością sztućców. Wynajmując salę w restauracji ten problem znika.

Profesjonalna obsługa

Urodziny w restauracji są o tyle świetnym rozwiązanie, że to nie solenizant musi „stawać na głowie”, by impreza przebiegła pomyślnie. Tutaj niezwykłą role odgrywa profesjonalna obsługa kelnerska, która zadba o wydawanie posiłków oraz uzupełnianie dzbanków i szklanek. Nie bez znaczenia są również nieocenione zdolności kulinarne kucharza, który przygotowuje dla nas swoje specjalności. Profesjonalny kucharz jest w stanie urzec przepiękną aranżacją przygotowanych potraw. To z pewnością pozostawi dobre wrażenia na gościach. A na tym przecież nam zależy. Mając taka obsługę, możemy po prostu razem z gośćmi  skupić się na dobrej zabawie i delektowaniu się wybornym menu.

Wystrój

Aranżacje sali i budżet w tym zakresie ustalamy z managerem restauracji. Dzięki temu nie tracimy czasu na szukanie w sklepach dekoratorskich kwiatów, balonów etc. Jeśli zależy nam na konkretnych dekoracjach, po prostu to ustalamy. Restauracja jest miejscem dostosowanym do organizacji takich uroczystości. Co więcej w okresie letnim restauracje często dysponują zapleczem na świeżym na powietrzu ( grill, ognisko), co pozwala na organizację klimatycznego spotkania towarzyskiego. To doskonała alternatywa o charakterze typowo wakacyjnym.

Muzyka

Muzyka to nieodłączny element urodzinowej imprezy, bez względu na grupę wiekową. W prywatnym mieszkaniu, szczególnie mieszkając w bloku możemy mieć problem z akceptacją sąsiadów. W lokalu ten kłopot znika. Dobrze jest zorientować się, czy istnieje możliwość zamówienia DJ-a a jeśli nie to czy możemy skorzystać ze sprzętu grającego lub czy po prostu musimy posiadać własny sprzęt.

Podsumowanie

Podsumowując urodziny w restauracji zwalniają nas z wielu obowiązków a w zamian dają komfort i spokój, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i bez zakłóceń. Nie można mieć wątpliwości, że takie urodziny są wygodniejszą formą imprezy niż samodzielne organizowanie ich w domu. Pod warunkiem, że będzie to oczywiście rozważnie i trafnie wybrane miejsce. Nie zapomnijmy jeszcze o jednej zalecie takich urodzin a mianowicie – o sprzątaniu. W tym przypadku, zostawiamy ta część imprezy za sobą, opuszczając restaurację.

Zorganizuj urodzinową imprezę w Restauracji Rukola!  Restauracja  jest położona w malowniczej okolicy,  w bliskim sąsiedztwie rzeki i jezior. Przy lokalu znajduje się duży parking. W procesie przygotowywania posiłków używamy tylko naturalnych surowców i przypraw.

Organizujemy imprezy okolicznościowe dla ok. 100 os. Oferujemy trzy propozycje menu.

ZAPRASZAMY!